Photo of Board for annual meeting page

Annual Meeting for 2022

The current SUMA FCU Board of Directors

The SUMA Federal Credit Union Annual Meeting - held April 1st, 2023.

ПОВІДОМЛЕННЯ
Повідомляємо Шановних Членів, що Звичайні Річні Загальні Збори нашої Федеральної Кредитової Кооперативи СУМА відбудуться в суботу, 1 квітня 2023 року, в 10-ій годині ранку в залі Дому СУМА,
301 Palisade Ave., Йонкерс, Н.Й. за таким порядком нарад:

1. Відкриття Зборів і ствердження правосильности
2. Відчитання і прийняття протоколу з останніх Загальних Зборів
3. Звідомлення: Дирекції, Кредитової і Контрольної Комісії
4. Дискусія над звітами
5. Прийняття звітів до відома Загальними Зборами
6. Привіти
7. Вибір членів Дирекції і Комісій на місце уступаючих
8. Внески і побажання
9. Закриття Загальних Зборів
Згідно із статутом Кооперативи, члени організації беруть участь у Загальних Зборах через відпоручників з письмовою повновластю, за підписом голови, зглядно заступника і секретаря
У разі вiдсутностi неoбхiдної кількостi членів на проголошений час, Загальні Збори відбудуться на 15 хвилин пізніше, незалежнo вiд кількoстi присутніх членів

З кооперативним привітом

За Дирекцію Фед. Кред. Кооперативи СУМА:
Андрій Горбачевський - голова Дирекції
Любомир Щур - секретар

SUMA FEDREAL CREDIT UNION ANNUAL MEETING will be held 10:00 A.M., SATURDAY, APRIL 1, 2023 at the Ukrainian Youth Center 301 Palisade Ave., Yonkers, N.Y.

AGENDA
1. Call to Order
2. Reading of the Minutes of the Last Annual Meeting
3. Report of the Board of Directors and Committees
4. Questions and Discussions on Reports
5. Acceptance of Reports
6. Greetings
7. Elections
8. New Business
9. Adjournment

Andrew Horbachevsky - Chairman of the Board of Directors
Lubomyr Shchur - Secretary

УВАГА!
Цього року закінчується каденція наступних трьох
членів Дирекції:
Андрія Горбачевського, Андрія Бурчака, Ярослава Кіцюка

та двох членів Кредитної Комісії:
Ігора Шевчука, Марка Павлічка


Побажання і пропозиції до Номінаційної Комісії можна пересилати на адресу Федеральної Кредитової Кооперативи СУМА з допискою “Номінаційна Комісія”.

Please note!
This year three board members are up for re-election:
Andrew Horbachevsky, Andrij Burchak, Jaroslaw Kiciuk

and two members of the Credit Committee:
Ihor Shevchuk and Mark Pawliczko

photo of Andrij - SUMA Board Chairman

СПІЛЬНИЙ ЗВІТ ПРЕЗИДЕНТА ТА ГОЛОВИ ДИРЕКЦІЇ

Від імені Ради Директорів ми раді повідомити, що Федеральна Kредитна Cпілка СУМА показала хороші результати протягом ще одного складного року. Перш за все, неспровоковане російське вторгнення в Україну у лютому 2022 року було головним питанням для наших членів та для всього цивілізованого світу. Кредитівка СУМА відіграє важливу роль у забезпеченні найкращих засобів для окремих осіб та організацій для переказу коштів сім’ям та гуманітарним організаціям, які зараз перебувають в Україні. У рамках нашого внеску СУМА відмовилася від збору оплати за міжнародні електронні перекази, щоб забезпечити максимальну економію для тих, хто постраждав від цієї несправедливої війни. Крім того, ми діяли як центральний пункт у нашій спільноті для збору грошових пожертв для кількох українських організацій, включаючи УККА та Revived Soldiers Ukraine, також оприлюднюючи їхні гуманітарні кампанії щодо допомоги Україні разом з іншими організаціями на наших соціальних мережах.
Ми також пишаємося тим, що виступаємо в якості координаційного центру різних регіональних і національних інформаційних організацій для збору інформації про ці зусилля.

Економічне середовище Сполучених Штатів є ключовим визначальним фактором для кожної фінансової установи. На початку 2020 року, після кількох років стабільного зростання, економічне зростання, яке почалося в середині 2009 року, завершилося, оскільки пандемія COVID-19 і зусилля з уповільнення поширення вірусу призвели до різкого скорочення витрат. Найближча перспектива для економіки Сполучених Штатів сприятлива. Консенсус прогнозистів підтверджує продовження економічного зростання та зростання робочих місць, а також зниження рівня безробіття протягом наступних двох років, оскільки економіка продовжує одужувати від наслідків пандемії та підвищення процентних ставок через зростання інфляції. Загалом, ви можете бути впевнені, що Кредитівка СУМА продовжує служити надійною гаванню, де ви можете захистити свій фінансовий добробут у будь-якому економічному кліматі.

Станом на кінець 2022 року активи СУМА зросли на 2.7% до 424 мільйонів доларів США, а кредити зросли на 32 мільйони доларів США з вражаючими темпами зростання на 14.5%. Ми раді повідомити, що членство також збільшилося на 659 нових члеів, що вдвічі перевищує наш історичний рівень зростання. Ми прогнозуємо, що ми ще більше збільшимо зростання кредитної спілки, продовжуючи додавати українські католицькі парафії до сфери членства СУМА – парафії Св. Архангела Михаїла в Йонкерсі та Св. Петра і Павла в Спрінг-Веллі є першими, які були схвалені NCUA.
Не меншою винагородою була наша можливість пожертвувати рекордні 616,000 доларів США на різні благодійні цілі у наших громадах та інших, які підтримують Україну. Ми також заснували незалежну некомерційну фундацію, яка фінансуватиметься за рахунок прибутку СУМА та інших джерел, щоб забезпечити життєздатність наших громадських організацій та українських справ на довгі роки.

Рада Директорів постійно впроваджує передовий досвід і шукає нові можливості для найкращого обслуговування наших членів, усвідомлюючи, що ми не можемо залишатися осторонь з точки зору технологічного розвитку та пропозиції нових сервісів. Наполеглива та добре фінансована конкуренція з боку комерційних банків, фінтех-компаній та так званих новітніх банківських установ залишається високою. Проте наша перевага полягає у тому, що, на відміну від цих інших фінансових компаній, ми звітуємо перед вами, а не перед акціонерами, і тому ставимося до вас як до цінного партнера, завжди маючи на думці ваші фінансові інтереси.

Як лідер банківських технологій серед українсько-американських кредитних спілок, СУМА продовжує йти в ногу з інноваціями. За минулий рік це включало:
• Впровадження AutoBooks, програма для підприємств і організацій для цифрового керування бухгалтерією та електронної обробки рахунків-фактур і платежів.
• Оновлення наших систем телефонного зв’язку, які забезпечують покращене особисте спілкування з нашими представниками служби підтримки членів. Ця цифрова телефонна система зв’язує усі відділення воєдино та робить працівників СУМА доступними навіть у вечірній час роботи наших відділень.
• Крім того, ми також покращили комунікаційні можливості за допомогою текстових/SMS повідомлень, і за минулий рік у нас було понад 20,000 розмов за допомогою текстових/SMS повідомлень.
• Підтримка кредитних заявок на місцях чи віддалено – наші члени тепер можуть подати заявку на позики та іпотечні кредити онлайн.
• СУМА продовжує підтримувати та розвивати наш найкращий у своєму класі рівень кібербезпеки. Наш спеціаліст у вигляді сервісу із віртуальної інформаційної безпеки та різноманітні передові системи, які ми впровадили, продовжують захищати СУМА та її учасників. Крім того, бази данних кредитної спілки було передано до високозахищеного хмарного сервісу, розташованого у неприступній підземній шахті, що забезпечує повне зашифроване резервне копіювання данних та швидке аварійне відновлення у випадку потреби та максимально усуває можливість втрати інтернет-з’єднання для наших членів у разі непередбаченої надзвичайної ситуації.
• Відзначені нагородами цифрові банківські платформи продовжують оновлюватися новітніми функціями для покращення досвіду користувачів.

Більш повний список наших нових пропозицій можна знайти на нашому веб-сайті www.sumafcu.org та у наших публікаціях у соціальних мережах - Facebook, Instagram, Twitter та LinkedIn.
Цього року ми також відзначаємо дві важливі віхи в історії нашої кредитної спілки, а саме 25-ту річницю відкриття філії СУМА у Стемфорді, штат Коннектикут, та 20-ту річницю відкриття нашого головного офісу за адресою 125 Corporate Boulevard у Йонкерсі, Нью-Йорк – дві з найкращих інвестицій за 59-річну історію нашої організації.

Нарешті, ми дякуємо усьому персоналу СУМА за їхню наполегливу роботу та самовідданість у підтримці найбезпечнішої та найнадійнішої установи нашої спільноти, а також вам, наші дорогі члени, за вашу незмінну довіру до Кредитівки СУМА для безпечного вирішення усіх ваших фінансових потреб.

Слава Україні – Героям Слава!

До Перемоги!

Роман Кoзiцький - Президент та Виконавчий Директор

Андрій Горбачевський - Голова Ради Директорів


photo of Roman - SUMA President/CEO

JOINT REPORT OF THE PRESIDENT and CHAIRMAN OF THE BOARD OF DIRECTORS

On behalf of the Board of Directors, we are pleased to report that the SUMA Federal Credit Union had a solid performance in yet another challenging year.  First and foremost, the unprovoked russian invasion of Ukraine in February 2022 was top-of-mind for our members and indeed for the whole civilized world.  SUMA has played a critical role in providing the best means for individuals and organizations to wire funds to families and humanitarian entities currently in Ukraine.  As part of our contribution, SUMA has waived wiring fees in order to provide a maximum benefit for those affected by this unjust war. In addition, we acted as the central location within our community to collect monetary donations for several of the Ukrainian organizations, including UCCA and Revived Soldiers Ukraine, also publicizing their humanitarian campaigns to help Ukraine, along with other organizations, on our social media platforms.

We were also proud to act as the focal point of various regional and national news organizations to gather information on those efforts.

The United States economic environment is a key determinant of every financial institution. In early 2020, after several years of solid growth, the economic expansion that began in mid-2009 came to an end, as the COVID-19 pandemic and efforts to slow the spread of the virus led to a dramatic pullback in spending.  The near-term outlook for the United States economy is favorable. A consensus of forecasters projects continued economic and job growth and declining unemployment over the next two years as the economy continues to heal from the effects of the pandemic and increased interest rates due to increased inflation. In all, you can feel confident that SUMA FCU continues to serve as the safe harbor where you can protect your financial well-being through whatever the economic climate.

For the year ending 2022, SUMA FCU’s assets increased by 2.7% to $424 million and loans increased by $32 million for an impressive 14.5% rate of growth. We are pleased to report that membership has also increased by 659 new members, double our historical level.  We project that we will increase credit union growth even further as we continue to add Ukrainian Catholic parishes to SUMA’s field-of-membership – St. Michael the Archangel in Yonkers and Sts. Peter & Paul in Spring Valley are the first to be approved by the NCUA. 

Equally rewarding was our ability to donate a record $616,000 to various charitable causes in our communities and others supporting Ukraine. We also established an independent not-for-profit foundation, to be funded with SUMA FCU income and other sources, to ensure the viability of our community organizations and Ukrainian causes for years to come.

The Board of Directors is continuously implementing best practices and seeking out new opportunities to best serve our members, recognizing that we cannot remain on the sidelines in terms of technological development and product offerings.  Tenacious and well-financed competition from commercial banks, FinTech’s and emerging bank-like entities remains high.  Our advantage, however, is that, unlike these other financial companies, we report to you and not to stockholders and therefore treat you like a valued partner in order to always have your best financial interests in mind.

As the leader in banking technology among Ukrainian-Amercian credit unions, SUMA FCU continues to keep pace with innovation.  Over the past year, this included:

 • Implementation of AutoBooks, an application for businesses and organizations to digitally manage their accounting and electronically process invoices and payments.
 • Updating our phone systems that enable enhanced in-person communication with our member service representatives. This digital telephone system ties in all branches and makes SUMA representatives available even during off hours at our branches.  Additionally, we have also upgraded communication capabilities with text/SMS and in the past year we have had over 20,000 conversations using text/SMS.
 • Supporting loan applications near or far – our members can now apply for loans and mortgages on-line.
 • SUMA FCU continues to maintain and build on our best-in-class cybersecurity posture. Our virtual information security officer and all the various leading-edge systems we have implemented continue to protect SUMA and its members. Furthermore, the credit union’s core data has been transferred to a highly secure cloud service located in an impregnable underground site, providing complete disaster recovery redundancy and removing the possibility of a loss of connectivity for our members in the event of an unanticipated emergency.
 • Award-winning digital banking platforms continue to be upgraded with the newest features to enhance member experience.

A more complete list of our new offerings can be found on our website suma.org and through our ongoing social media posts on Facebook, Instagram, Twitter and LinkedIn.

This year we also celebrate two important milestones in our credit union’s history, namely the 25th anniversary of the SUMA FCU branch in Stamford, Connecticut and the 20th anniversary of our main offices at 125 Corporate Boulevard in Yonkers, New York - two of the best investments in the 59-year history of our institution.

Finally, we thank the entire staff of SUMA FCU for their hard work and dedication in maintaining the safest and most reliable institution for our community, and you, our dear members, for your continued trust in SUMA to securely manage all of your financial needs.

Glory to Ukraine - Glory to the Heroes!

To Victory!

Roman G. Kozicky - President/CEO

Andrew Horbachevsky - Chairman of the Board of Directors

Bar chart showing SUMA FCU's growth in assets since inception

ЗВІТ КРЕДИТНОЇ КОМІСІЇ
Членами Кредитної Комісії у 2021 році були:
Голова – Мирон Дашко
Заст. голови – Ігор Шевчук
Секретар – Марко Павлічко
Член – Доктор Василь Коцур
Член – Хриситина Дідик-Скальська

Засідання Кредитної Комісії проводились щотижня і аплікації затвер-джувались або відхилялись на основі фінансової оцінки та кредитної історії кожного апліканта.

Робота членів Кредитної Комісії продовжує відображати помірко-ваний характер політики нашої Кредитівки та розуміння того, що саме це у довгостроковій перспективі і забезпечує стабільне зростання.

У 2022 році, Кредитна Комісія схвалила 246 аплікацій на отримання кредиту на загальну суму $62,840,613.59, а саме:

Тип кредитної позики

Кількість

Сума

На автомобілі

95

$2,987,798.18

Довгострокові іпотечні кредити

93

$33,707,750.00

На бізнес

31

$22,013,050.00

На ремонт і вдосконалення будинку

14

$3,630,000.00

Під заставу звичайних заощаджень

13

$502,015.41

Під гарантію поручителя

0

-           

РАЗОМ

246

$62,840,613.59


Я дякую членам Кредитної Комісії, членам Ради Директорів, та пер-соналу Кредитної Спілки за їхню співпрацю та допомогу протягом року.

Мирон Дашко,
Голова Кредитної Комісії

REPORT OF THE CREDIT COMMITTEE
Members of the 2021 Credit Committee were:
Chairman – Myron Daszko
Vice Chairman – Ihor Shevchuk
Secretary – Mark Pawliczko
Member – Dr. Basil A. Kocur
Member – Kristine Didyk-Skalski

Meetings were held weekly and applications were reviewed, then approved or rejected based on the financial profile and credit history of the applicant. The Committee conducted its business in an objective atmosphere and all members took an active role in review of each application.

The Committee continued to reflect the conservative character of our Credit Union and understand the need to promote the potential of our members.

For the year 2022, the Credit Committee approved 246 loans for a total of $62,840,613.59. The breakdown of loan approvals is as follows:

Type

No.

Amount

Auto

95

$2,987,798.18

Mortgage

93

$33,707,750.00

Member Business Loan

31

$22,013,050.00

Home Equity

14

$3,630,000.00

Pledge of Share

13

$502,015.41

Cosigner

0

-                

TOTAL

246

$62,840,613.59


I thank the members of the Credit Committee, the members of the Board of Directors and the Credit Union staff for their cooperation and help throughout the year.

Myron Daszko,
Chairman Credit Committee

ЗВІТ КОНТРОЛЬНОЇ КОМІСІЇ

Контрольна Комісія активно виконувала свої функції протягом звітного періоду, здійснюючи необ-хідні аудиторські завдання по пе-ревірці діяльності кредитної спілки та її філій. Співпрацюючи з внутрішнім аудитором, ми здійснили перегляд процедур та політики кредитної спілки, їх відповідність нормам Закону про Секретність Банківської Ін-формації (Bank Secrecy Act), а також перевірку процедур по боротьбі з відмиванням грошей.

Контрольна Комісія проводила спільні зустрічі з нашою сертифі-кованою бухгалтерсько-аудиторською (СРА) фірмою Clifton Larson Allen та федеральними аудиторами.

Згідно з нашими звітними документами, а також аудиторськими висновками Clifton Larson Allen та федеральних аудиторів, керівництво Федеральної Кредитової Кооперативи СУМА в Йонкерсі виконало свої зо-бов’язання у повній мірі та у відповідності з правилами та нормами, встановленими Національною Адміністрацією Кредитних Спілок (NCUA).

Висловлюємо нашу найщирішу подяку всьому персоналу нашої кредитівки за допомогу та безвідмовну співпрацю під час аудиторських перевірок.

Іван Оліярчик - голова

REPORT OF THE SUPERVISORY COMMITTEE

The Supervisory Committee was active during the reporting period and performing selected auditing procedures for the credit union and its branches.

Working with the internal auditor, we reviewed the policy and procedures of the credit union, compliance with Bank Secrecy Act and Anti-Money Laundering procedures.

The Supervisory Committee had meetings with our CPA audit firm, Clifton Larson Allen, and with the Federal examiners.

Based on our reviews, along with the audits of Clifton Larson Allen and the Federal examiners, the management of SUMA Federal Credit Union has fulfilled its responsibilities properly and in accordance with the rules and regulations established by the National Credit Union Administration.

Our sincerest thanks to all personnel of our credit union for their help and complete cooperation connected with the audits.

John Olijarczyk - Chairman

 

Committee members:

John Olijarczyk – Chairman

Tymish Hаnkewycz – Secretary

Lydia Jacewicz – Member

Internal Auditor Stefan Peleschuk, CPA


STATEMENT OF INCOME & EXPENSES

As of December 31, 2022 and 2021

ПРОРАХУНОК ПРИБУТКІВ ТА ВИТРАТ

ЗА 2022 ТА 2021 РОКИ ПРИБУТКИ

2022

2021

INCOME

Відсотки від позичок

8,647,636

8,000,383

Interest on Loans

Відсотки від інвестицій

1,965,853

1,500,333

Interest on Investments

Інші прибутки

1,065,127

2,002,785

Other Income

РАЗОМ ПРИБУТКИ

11,678,616 11,503,501

TOTAL INCOME

ВИТРАТИ

2022

2021

EXPENSES

Платні працівників

2,407,273 2,236,435

Employee Compensation

Забезпечення працівників

911,409 819,394

Employee Benefits

Подорожі та конференції

19,699 13,543

Travel & Conferences

Вкладки до Асоціації

17,056 19,756

Association Dues

Кошти приміщення

501,295 493,593

Office Occupancy

Канцелярські витрати

1,505,076 1,338,672

Office Operations

Пожертви, громадські зв’язки і реклaма

616,361 303,245

Community, Promotional & Education

Обслуговання позичок

198,791 132,032

Loan Servicing

Професійні послуги

89,134 97,662

Professional Services

Державний контроль

66,047 77,366

Fed Supervision & Exam.

Оплата процентів по позичках 85,642  -       

Interest on Borrowed Money

Річні Загальні Збори

1,505 4,256

Annual Meeting

Інші витрати

38,676 15,263

Misc. Operating

Витрати перед Резервами на Позичкові Витрати

6,457,964
5,551,217

Expense before Provision for Loan Losses

Резерва на позичкові витрати

-        275,000

Provision for Loan

Losses

Дохід перед виплатою

дивідендів

5,220,652 5,677,284

Income before

Dividends

Виплачено дивідендів

3,956,818 3,228,459

Dividends Paid

Інші неопераційні приходи

-         23,503

Non Operating Income

ЧИСТИЙ ПРИБУТОК

1,263,834 2,472,328

NET INCOME

STATEMENT OF FINANCIAL CONDITION
As of December 31, 2022 and 2021

БАЛЯНС
На 31 грудня 2022 та 2021

АКТИВИ

2022

2021

ASSETS

Готівка і коротко термінові депозити

17,054,695 32,236,780

Cash and Cash Equivalents

Позички

252,275,780 220,243,281

Loans

Зарезервовані видатки на

страти для позичок

(2,343,830) (2,786,135)

Allowance for Loan Losses

Інвестиції

147,043,345 153,653,743

Investments

Земля і будинок

4,873,517 5,050,960

Land & Building

Бюрові устаткування

152,949 176,099

Other fixed assets

Заборговані відсотки

1,016,770 723,546

Accrued Interest on In-vestments and Loans

Страхівка NCUA

2,867,719 2,807,339

NCUA Insurance Deposit

Позбавленні активи

0 0

Foreclosed Assets

Інші активи

1,441,470 1,027,067

Other Assets

РАЗОМ АКТИВИ

424,382,415
413,132,680

TOTAL ASSETS

ПАСИВИ

2022

2021

LIABILITIES & EQUITY

Разом пасиви

6,317,042 167,360

Total Liabilities

Заощадження

97,508,753 93,070,690

Shares

Ескро заощадження

2,612,827 2,471,997

Share Escrow

Чекові рахунки

24,359,670 23,651,320

Share Drafts

Сертифікатні рахунки

119,572,378 124,479,359

Share Certificates

Індивід. пенсійні рахунки

34,918,091 35,793,583

IRA Shares

Мані Маркет рахунки

85,197,445 80,865,997

Money Market Shares

Статутні резерви

1,264,091 1,264,091

Regular Reserves

Нерозподілений прибуток

52,632,118 51,368,283

Undivided Earnings

РАЗОМ ПАСИВИ

424,382,415
413,132,680

TOTAL LIABILITIES & EQUITY

Members Deceased in 2021:
Olga Morabito
Tracy Walsh
Joan Yozzo

Members Deceased in 2022:
Gaetano Carozza
Bohdan Drozdovskyy
Andrew Foldi
James Ivasutyn
Bozena Kaszczak
Roman Konopatskyy
Elena Kroupnik
George Makarczuk
Ann Matthews
Theresa Mul
Dorothy Ragonesi
Shimon Lustig
Peter Scalcione
Krzysztof Skiendziel
Robert Skok
Richard Slingerland
Ihor Sochan
Joyce Spaun
Faye Tirone
Stanislaw Tymrakiewicz

2023 HOLIDAY SCHEDULE

Monday, January 2 –  New Year’s Day (Observed)

Friday, January 6 – Ukrainian Christmas Eve (125 Corporate Closes @2pm, Stamford And Spring Valley Branches Closed)

Saturday, January 7 – Ukrainian Christmas (All Branches Closed)

Monday, February 20 – Presidents Day

Friday, April 7 – Good Friday (Stamford Branch Only)

Friday, April 14 – Good Friday (All Branches Closed)

Saturday, May 27 – Memorial Day Weekend

Monday, May 29 – Memorial Day

Tuesday, July 4 – Independence Day

Saturday, September 2 – Labor Day Weekend

Monday, September 4 – Labor Day

Monday, October 9 – Columbus Day

Friday, November 10 – Veterans Day

Thursday, November 23 – Thanksgiving Day

Saturday, December 23 – Christmas Eve

Monday, December 25 – Christmas Day


 • New digital phone system tying together all our branches to our headquarters. Now members can talk to a representative no matter which branch they call or whether the branch is open that day or at that hour.
 • Upgraded our systems allowing our main office number (914.220.4900) to accept calls AND text/SMS messages
 • Completed implementation of our On-line Loan Applications
 • Upgraded our Credit AND Debit Cards Rewards Program
 • Expanded Autobooks - Easy Invoicing and Payments for Small- and Micro-Businesses
 • Added My Credit Score widget in our digital banking app providing members their credit scores, complete credit reports with alerts, and assistance with understanding and improving their credit scores
 • Added Plinqit widget in our digital banking app providing automated savings goals; rewards for financial literacy and for referring a friend to SUMA FCU
 • Updated our Direct Deposit Switching widget in our digital banking app - now making the switch to SUMA FC for our members seamless
 • Moved our core system to a highly secure cloud service located in an impregnable underground site under a mountain, providing complete disaster recovery redundancy and removing the possibility of a loss of connectivity for our members if there were an issue at HQ
 • In its first full year of operation, the backup generator at HQ protected our building and all systems for over 10 days of continuous blackouts that ambushed our area and the businesses in it in 2022.
 • Continued to send wires to Ukraine fee-free.

SUMA Federal Credit Union Holds 59th Annual Meeting – April 1, 2023 (English)

SUMA Federal Credit Union held its 59th annual meeting on Saturday, April 1st, 2023 at the Ukrainian Youth Center, 301 Palisade Avenue in Yonkers, New York.  Roman G. Kozicky, President and CEO of the credit union, called the meeting to order at 10:20am and welcomed all members and guests present.  He then asked all assembled to stand, in a moment of silence, to honor all our members lost in 2022 as well as the fallen heroes who were bravely protecting the borders of Ukraine against the unprovoked Russian invasion. The Very Rev. Kiril Angelov, Chancellor of the Ukrainian Catholic Diocese of Stamford and Pastor of St. Michael the Archangel Ukrainian Catholic Church in Yonkers, offered an invocation and thanked the credit union for its financial support of the church as well as the Eparchy throughout the challenging year of 2022. 

Andrew Horbachevsky, Chairman of the SUMA FCU Board of Directors, provided a summary of the year’s activities and accomplishments.  In his comments, the Chairman underscored his appreciation to the management and staff of the credit union who effectively and safely met our membership’s financial needs during the course of the COVID pandemic and then the subsequent economic turmoil.  Despite the challenges of 2022, SUMA FCU was able to increase its assets by 2.7% to $424 million while achieving a net income of $1.3 million.  Mr. Horbachevsky thanked all involved in all the new innovations implemented on the digital and I.T. side of the business as well as successfully implementing the expansion of SUMA FCU’s field of membership, which as of 2022, now includes parishioners of Sts. Peter & Paul Ukrainian Catholic Church in Spring Valley, NY.

Treasurer and COO, Ihor Makarenko, provided further 2022 financial details in his report to the membership which can be found on the SUMA FCU website - www.sumafcu.org. Ihor Shevchuk, representing the Credit Committee, reported 246 loans were approved for a total of $63 million.

Greetings were acknowledged from His Grace, the Most Reverend Bishop Paul Patrick Chomnycky O.S.B.M.; Michael Sawkiw, Director of the Ukrainian National Informational Service (U.N.I.S.) in Washington, DC; and Michael Kapitula, President of the Ukrainian Youth Association (C.Y.M) in Yonkers, NY. In-person greetings were presented by Tymish Hankewicz (the Plast Ukrainian Scout Organization in Yonkers), Svitlana Khmurokovska (the School of Ukrainian Studies in Yonkers and the Barvinok Children’s Cultural and Daycare Center), Valentyn Labunsky (Publisher & Editor-in-Chief of Nova Gazeta), and Walter Kozicky (the Yonkers branch of the Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine - O.D.F.F.U.).

The following directors were ending their terms this year: Andrew Horbachevsky, Andrij Burchak, and Jaroslaw Kiciuk.  Similarly, members of the credit committee ending their terms were: Ihor Shevchuk, and Mark Pawliczko.  The nominating committee, headed by Orest Kozicky, offered a proposition to re-elect the named individuals to an additional term and the members present unanimously voted in favor of the slate as presented.

In closing, President/CEO Roman Kozicky expressed his gratitude to the staff of SUMA FCU for their professionalism in service to the credit union’s membership.  He also thanked SUMA FCU’s members for their continued trust and confidence in the credit union as a financial partner.  He also specifically recognized and thanked the graduating class and the teachers of the Yonkers School of Ukrainian Studies for their attendance at this annual meeting as part of their school curriculum. Lastly, he wished for a quick and successful end to the war in Ukraine and the safe return home of all the defenders as well as all the Ukrainian refugees.  The Very Rev. Kiril Angelov closed the annual meeting with a benediction and a prayer for Ukraine followed by everyone in attendance singing the Ukrainian national anthem.


Федеральна Кредитна спілка СУМА Проводить 59-е Щорічне Засідання – 1 квітня 2023 року (Ukrainian)

Федеральна кредитна спілка СУМА провела 59-річну зустріч у суботу, 1 квітня 2023 року в Українському молодіжному центрі Дім СУМ, 301 Palisade Avenue в Йонкерсі, Нью-Йорк. Роман Козіцький, президент та генеральний директор кредитної спілки, відкрив засідання о 10:20 і привітав усіх присутніх членів та гостей. Після, він попросив усіх присутніх встати, щоб вшанувати хвилиною мовчання всіх наших членів, загиблих у 2022 році, а також полеглих героїв, які мужньо захищали кордони України від неспровоковане російське вторгнення. Преосвященний Кирило Ангелов, канцлер Української католицької єпархії Стемфорд і пастор Української католицької церкви св. Михаїла Архангела в Йонкерсі, провів коротку молитву та подякував кредитній спілці за фінансову підтримку Церкви, а також єпархії в такий складний рік.

Голова ради директорів Кредитівки СУМА, Андрій Горбачевський підвів підсумок діяльності та досягнень року. У своєму коментарі, Голова підкреслив свою вдячність керівництву та персоналу кредитної спілки, які ефективно та безпечно підтримували роботу всіх наших відділень щоб задовольнити фінансові потреби нашого членства під час пандемії COVID 19, а потім подальших економічних потрясінь. Незважаючи на виклики 2022 року, Кредитівка змогла збільшити свої активи на 2,7% до 424 мільйонів доларів, досягнувши чистого доходу в 1,3 мільйона доларів. Пан Горбачевський подякував усім, хто брав участь у всіх нових інноваціях, реалізованих у цифрових та І.Т. сторону бізнесу, а також подякував усім, хто причетний до успішної реалізації розширення поля членства СУМА FCU, до якого з 2022 року входять парафіяни Української Католицької Церкви Святих Петра і Павла в Спрінг Веллі, Нью-Йорк.

Скарбник і головний виконавчий директор Ігор Макаренко надав додаткові фінансові відомості за 2022 рік у своєму звіті для членів, який можна знайти на веб-сайті – www.sumafcu.org. Ігор Шевчук, представник Кредитного комітету, повідомив що було затверджено 246 позики на загальну суму 63 мільйонів доларів.

Письмові привітання були прийняті від Преосвященного Владики Павла-Патрика Хомницького O.S.B.M.; Михайла Савків, директор Української Національної Інформаційної Служби (U.N.I.S.) у Вашингтоні; та Михайла Капітули, президента Спілки Української Молоді (C.Y.M.) в Йонкерсі. З особистими привітаннями виступили: Тиміш Ганкевич (Організація українських скаутів «Пласт» в Йонкерсі), Світлана Хмуроковська (Школа українознавства в Йонкерсі та дитячий культурно-денний центр «Барвінок»), Валентин Лабунський (видавець і головний редактор «Нової газети») та Володимир Козіцький (Йонкерський осередок Організації Оборони Чотирьох Свобід України - O.О.Ч.С.С.).

Цього року завершувались повноваження таких директорів: Андрій Горбачевський, Андрій Бурчак та Ярослав Кіцюк. Так само, членами кредитного комітету які закінчили свої повноваження були: Ігор Шевчук та Марко Павлічко. Номінаційний комітет, на чолі з Орестом Козіцьким, запропонував переобрати названих осіб на додатковий термін, і присутні одноголосно проголосували за представлений список.

На завершення Президент/Генеральний директор Роман Козіцький висловив подяку співробітникам за професіоналізм у служінні членству кредитної спілки. Він також подякував членам Кредитівки СУМА за їхню довіру до кредитної спілки як фінансового партнера. Він також особливо відзначив і подякував випускникам і вчителям Йонкерської школи українознавства за їхню присутність на цих щорічних зборах у рамках їхньої шкільної програми.  Насамкінець побажав швидкого та успішного завершення війни в Україні та безпечного повернення додому всіх захисників, а також усіх українських біженців. Преосвященний отець Кирило Ангелов завершив річну зустріч благословенням та молитвою за Україну, а потім усі присутні заспівали гімн України.

2023 Annual Meeting - President/CEO 2023 Annual Meeting - Board Chairman
2023 Annual Meeting - Treasurer/COO 2023 Annual Meeting - BOD Secretary
2023 Annual Meeting - Supervisory Committee 2023 Annual Meeting - Credit Committee
2023 Annual Meeting - Plast 2023 Annual Meeting - Nova Gazeta
2023 Annual Meeting - School of Ukrainian Studies 2023 Annual Meeting - ODFFU
2023 Annual Meeting - Nominating Committee 2023 Annual Meeting - Kiril Angelov
2023 Annual Meeting - Board group photo 2023 Annual Meeting - group photo
2023 Annual Meeting - Chairman and School of Ukrainian Studies 2023 Annual Meeting - School of Ukrainian Studies
Letter to 2023 Annual meeting from CYM Letter to 2023 Annual meeting from Plast
letter to annual meeting from bishop Letter to 2023 Annual meeting from UNIS
Letter to 2023 Annual meeting from UCCA

Facebook logo b&W Instagram logo b&wTwitter logo b&wLinkedIn logo b&w

ad for SUMA savings rates in 2022 ad for loans in Florida - near or far


SUMA advertisement 2021. Focus: St. Michael's church in Yonkers can be members now SUMA advertisement 2021. Focus: mortgages near and far
SUMA advertisement 2021. Focus: Autobooks app SUMA advertisement 2021. Focus: We Support Ukraine lawn signs and donations
ad for Hudson River Museum and others ad for the 80th anniversary of UPA